fbpx

Jak vytvořit webové stránky?

Chcete si vytvořit web a nevíte jak na to? Nemusíte smutnit, poradíme Vám.

V dnešní době potřebuje webové stránky snad opravdu každý, kdo chce získávat zákazníky nebo publikum. Nemusí být ale všem úplně jasné, jak se takový web vlastně tvoří. Máme pro Vás dobrou zprávu, nemusíte se začít učit programovat. 🙂 

Tak pojďme na to, jak si vytvořit web? Máte několik možností. Samozřejmě že si můžete najmout agenturu nebo freelancera (člověka, který se živí tvorbou webů), kteří Vám web mohou vytvořit. Takovým způsobem to máte téměř bez práce. Ušetříte spoustu času a firma udělá vše za Vás. Nevýhoda je ovšem ta, že Vás web bude stát více peněz. Je také důležité si najmout agenturu/člověka, který je zkušený a práci odvede kvalitně. Zároveň Vám také dá k dispozici návody a podporu, abyste následně byli schopni si provádět změny na webu sami.

1. možnost: Agentura / Freelancer

Výhody

 • Ušetříte čas
 • Web bude profesionální
 • Bude to téměř bez práce

Nevýhody

 • Dražší řešení
 • Musíte si pohlídat kvalitu

Pokud se ovšem rozhodnete jít dobrodružnější cestou, tj. chcete si vytvořit web sami, pak máte opět několik možností:

1) Můžete použít některou z platforem pro tvorbu webů (např. webnode.cz nebo wix.com). Výhoda je ta, že se jedná o opravdu levné řešení a ovládání je jednoduché. Zároveň můžete vytvořit pěkný moderní web, pokud tomu bude věnovat dostatek času. Nevýhoda tohoto řešení je, že tyto služby neposkytují tolik možností úprav. Je těžké upravit si takový web do absolutního detailu, vytvořit si eshop na míru atd. Vždy budete limitovaní možností šablony, kterou si zvolíte. Za mě si myslím, že se jedná o dobré řešení např. pro řemeslníky nebo podnikatele na volné noze. Firmám bych doporučoval jiné řešení, jelikož weby přes tyto služby nevypadají většinou na první pohled dostatečně profesionálně. Jedná se ale pouze o můj osobní názor.

2. možnost: platformy pro tvorbu webů

Výhody

 • Vše máte pod kontrolou vy
 • Levné řešení
 • Snadné ovládání

Nevýhody

 • Nemáte tolik možností úprav
 • Výsledek je často horší, co se týče designu

2) Další možnost, jak si vytvořit web sami, je použít redakční systém WordPress. Touto cestou vezmete tvorbu webu zcela do svých rukou a máte neomezené možnosti, jak web upravit. Zároveň se také nemusíte učit žádné programování. Návodů, jak vytvořit web přes redakční systém WordPress je na internetu celá řada. Většina je sice v angličtině, ale najdete i v češtině, např. můžete použít náš návod, který jsme publikovali na Youtube. 

Pokud se rozhodnete vytvořit web přes WordPress, budete si muset sami zřídit webhosting, zaregistrovat doménu, nahrát WordPress na web atd. Jedná se tedy o něco náročnější způsob než ten předchozí. To je nevýhoda. Výhoda je ta, že jakmile překonáte tyto prvotní technické překážky, tak budete mít k dispozici systém, v kterém můžete vytvořit opravdu cokoliv.

3. možnost: redakční systém WordPress

Výhody

 • Vše máte pod kontrolou vy
 • Nejlevnější řešení
 • Neomezené možnosti úprav

Nevýhody

 • Časová náročnost
 • Technicky trochu náročnější

Moje doporučení na závěr?

Pokud máte málo peněz a s podnikáním teprve začínáte, vytvořte si web sami buď přes platformy typu webnode.cz nebo wix.com nebo přes WordPress. Pokud jste více zdatní v počítačích a nevadí Vám strávit o trochu déle času učením, zvolte si WordPress. Je to systém, u kterého můžete zůstat i dlouho do budoucna a web budete moct neustále rozvíjet. 
Pokud jste firma nebo někdo, kdo nemá čas a má dostatek financí, zvolte si online agenturu nebo freelancera. Vždy se ale řiďte podle referencí, ne podle ceny. 

Ať už si zvolíte jakoukoliv cestu, přeji Vám úspěšný výsledek!

Ondřej Bilynský

Ondřej Bilynský

Web designér, Paclík & Bilynský s.r.o.