fbpx

Jak vytvořit webové stránky nanečisto přes WordPress?

V minulém článku jsme společně prošli možnosti, jak si vytvořit web “naostro”. Odkaz na článek naleznete ZDE

Pokud se rozhodnete vytvořit si web svépomocí s WordPress, tak určitě oceníte možnost vytvoření webu bokem nanečisto. Tuto variantu je ideální využít, když si například chcete vyzkoušet úpravy mimo ostrou verzi webu nebo pokud si chcete nový web tvořit průběžně “po večerech” a nechce se vám zatím platit zbytečně za doménu a webhosting.

Webové stránky si tak budete moci prohlížet na svém počítači přes localhost a v případě potřeby můžete vše následně překlopit do “ostré verze”.

Vytvoření webu nanečisto přes localhost

  • ZDARMA
  • Ideální na vyzkoušení úprav
  • Stránky lze následně převést do ostré verze

Krok 1: Stažení programu

Nejjednodušším způsobem, jak zprovoznit WordPress na svém počítači je nainstalování aplikace pro vytvoření a správu lokálního webového serveru. Mezi nejoblíbenější programy patří například XAMPP, pro svou jednoduchost bych však doporučil neméně známý Local od společnosti Flywheel. Stažení a instalace zabere jen pár minut.

Seznámení s programem Local od Flywheel

Program Local od Flywheel je jako stvořený pro začátečníky. Celý proces vytvoření nového webu nanečisto je velmi jednoduchý, program Flywheel vám svým průvodcem pomůže a vše je tedy otázkou pár kliknutí.

Jak vidíte sami, program je minimalistický, na své si zde však přijdou nejen začátečníci, ale i pokročilí např. při změně typu serveru, databáze či verze PHP.

Krok 2: Spuštění průvodce

Průvodce spustíte jednoduše kliknutím na tlačítko + vlevo dole.

Na první stránce si můžete vybrat název nového projektu. Další krok v průvodci vás zavede na stránku se základními přihlašovacími údaji do WordPressu. Kliknutím na tlačítko ADD SITE započne instalace redakčního systému WordPress.

Po dokončení instalace budete přesměrováni zpět na seznam projektů, přihlášení do WordPressu spustíte kliknutím na tlačítko ADMIN. Stačí se jen přihlásit pomocí předtím zadaných přihlašovacích údajů a tím se dostanete na úvodní nástěnku redakčního systému WordPress a můžete začít vytvářet nové webové stránky.

Rada na závěr? 

Až budete mít web nanečisto na vašem localhost hotový, můžete využít plugin Duplicator, se kterým vytvoříte kopii webu, kterou můžete nahrát na svůj webhosting a spustit tak web online. Opět je vše jednoduché a rychlé.

Štěpán Paclík

Štěpán Paclík

Web designér, Paclík & Bilynský s.r.o.